ברוכים הבאים! אנחנו בקרן החדשה לישראל שמחים שהגעתם אלינו, ושנתתם לנו את הזכות לחלוק אתכם את הפעילות, הידע והערכים בהם אנחנו מאמינים. הקרן החדשה לישראל (שנקראת באנגלית גם New Israel Fund) הוקמה מתוך מטרה נעלה של זוג גייסי תרומות מאמריקה, לשפר את המצב במדינת ישראל ולהחיל עליה ערכים של שלום, אחווה, סבלנות וסובלנות בין אזרחיה ובין אזרחיה למדינות הסובבות אותה. כדי להשיג מטרה זו, הקרן עומדת כגב תומך מאחורי ארגונים ויוזמות שערכיהם עולים בקנה אחד עם ערכיה של הקרן.

הקרן החדשה לישראל מקדמת את הערכים והעקרונות בהם היא מאמינה

כאמור, הקרן החדשה לישראל מקדמת ועומדת מאחורי ארגונים הפועלים ומקדמים עקרונות וערכים בהם היא מאמינה; דו קיום, זכויות הקהילה הלהט"בית בישראל, זכויות אדם לכל האוכלוסיות והמיעוטים בישראל, נושאים של העצמה נשית ואף נושאים סביבתיים. בנוסף לאלו, הקרן מקדמת נושאים כגון;

  • חזון מגילת העצמאות – הקרן מקדמת את חזון מגילת העצמאות של מדינת ישראל המבטאת את זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית, ואת מדינת ישראל כדמוקרטיה הדוגלת בשוויון זכויות לכל האוכלוסיות המתגוררות בה. 
  • כבוד האדם – הקרן דוגלת בערכי כבוד אדם בסיסיים, המהווים עמוד תווך למגילת העצמאות הישראלית. הקרן רואה במגילת העצמאות בסיס עליו עומד ביטחון מדינת ישראל, המבטיח את קיומה של המדינה לאורך שנים.
  • ערכי הדמוקרטיה – צדק ודמוקרטיה, חופש ושוויון זכויות מלאים לכל אזרחי המדינה ללא הבדלים של דת, נטייה מינית, לאום, גזע או מין. 
  • שתי"ל – דובר על כך שהקרן החדשה לישראל תומכת בארגונים ויוזמות, אך מה לגבי יוזמות משלה? תכירו את שתי"ל, שירות תמיכה וייעוץ לעמותות. אם יש משהו שמפריע לכם ואתם מעוניינים לשנות אותו, בואו ללמוד מאיפה להתחיל להקים את העמותה שלכם ומה עליכם לעשות בכל שלבי קיומה. 

הצטרפו אלינו!

הקרן החדשה לישראל קיבלה בשנת 2006 הכרה מהאו"ם, ובמקביל אליו פועלים סניפים בארה"ב, אירופה, קנדה ואוסטרליה. בקנדה, ארה"ב ובריטניה הקרן החדשה רשומה כמלכ"ר. אם הערכים בהם דוגלת הקרן מדברים אליכם, אם גם אתם חושבים שהגיע הזמן לשפר ולשנות – הצטרפו אלינו! 

Related Posts