shadow

אם גם אתם אוהבים לבלות מידי פעם עם החברים או המשפחה בברביקיו, אבל נמאס קצת מהמנות הסטנדרטיות, אז אפשר להבין מדוע אתם מחפשים את הדבר הבא. הטרנד הכי חם כיום הוא לקנות מעשנת בשר. אם אתם הולכים לכיוון, אז כדאי שתבינו את הנושא לעומק. לפני שרוכשים מעשנת ביתית, קודם כל חשוב להבין את ההבדל בין גריל לבין מעשנה. כמו כן, חייבים להבין לעומק את ההבדלים בין מעשנת גז למעשנת פחם, ומעשנת אש עצים.

מעשנת בשר ביתית – למה כדאי

במנגל או בגריל רגיל יש רק אפשרות אחת של בישול, והיא צלייה. בדרך כלל צולים את הבשר על להבות, בין אם מקור הלהבות מפחם או מגז. האש היא תמיד גלויה. אפשר לצרוב על הרשת סטייקים, כנפיים, נקניקיות, המבורגר וכל האוכל הרגיל של מנגל, אך מבחינת סוגי בשר על האש, האפשרויות יחסית מצומצמות.

לעומת זאת במעשנת בשר המטרה היא בדרך כלל לבשל בטמפרטורות נמוכות. כאשר מעשנים את הבשר, הלהבה אינה גלויה ונמצאת בדרך כלל בתא נפרד. העשן בלבד עובר לתא העישון ואיתו החום, שהוא יחסית נמוך. עישון בשר מעשיר ומעצים את הטעמים בצורה הרבה יותר מוצלחת ממנגל רגיל, זאת בתנאי שיודעים איך לתפעל אותו נכון . יש מגוון יחסית גדול של נתחים המתאימים לעישון כגון: בריסקט, אסאדו, אונטריב, כל חלקי הטלה, עוף, דגים ועוד.

איך תבחרו את המעשנה שלכם

אז החלטתם לרכוש מעשנה, מה עכשיו? האם לקנות מעשנת חשמלית, מעשנת וובר או מעשנת בשר אמגזית? או אולי לבנות בעצמכם מעשנת מדוד שמש? ההחלטה הזאת תשפיע על קלות התפעול של המעשנה ועל הטעם שתצליחו להפיק ממנה.

נתחיל בבסיס- ההבדל בין סוגי המעשנות:

  • מעשנת גז – היא בעצם גריל גז משודרג. ההבדל הוא שמוסיפים לגריל קופסא קטנה ובה שבבי עץ ו/או פחמים. הקופסא יכולה להגיע בצורות שונות, אך התפעול הוא דומה: מבעירים את תוכן הקופסא, ועשן מגיע ועוטף את הבשר בזמן הצלייה. היא יחסית קלה לתפעול, אך עדיין האש היא לרוב גלויה, ורוב מקור החום הוא מהגז. הגז עצמו במקרה הטוב לא נותן טעם, ובמקרה הרע כן…
  • מעשנת פחמים – בדרך כלל בנויה משני תאים, כאשר התא התחתון הוא תא הבערה, שם מבעירים פחמים. התא העליון הוא תא הבישול, שם יש רשת שעליה מבשלים את הבשר. העשן עולה למעלה, עוטף את הבשר, ויוצא דרך ארובה. סוג זה של בישול עדיף על פני מעשנת הגז, אך יש לו חסרונות. קודם כל התפעול דורש זמן, סבלנות והשגחה. לוקח זמן להבעיר את האש ולחכות עד שהיא תתייצב, ורק אז אפשר להוסיף את הבשר. לאחר מכן צריך כל הזמן לדאוג שהטמפרטורה שבחרתם תשאר יציבה לאורך זמן, וחשוב לזכור שיש נתחים שלוקח לפעמים יום שלם לבשל. זה דורש ממכם להשאר כל היום בבית ולבדוק את המעשנה. החסרון השני הוא הטעם, שלפעמים עשוי להיות חזק מידי. עשן איכותי הוא עשן כחול דליל שאינו משתלט על הטעם של הבשר והתבלינים, אלא מעצים ומוסיף לטעמים ולניחוח. כדי לקבל עשן כחול דליל במעשנת עצים חייבים להיות מומחים לייצור עשן ולקחת בחשבון הרבה משתנים. לפעמים, אם לא יודעים מה עושים או שלא נזהרים, עלולים לקבל טעם של מאפרה של סיגריות, וזה לא ממש טעים.
  • מעשנת בשר על אש עצים – היא לכל הדעות המעשנה שנותנת את הטעם הטוב ביותר. הצורה הקלאסית של מעשנה זו היא בשני תאים כאשר תא הבערה הוא בצד אחד, ותא העישון הוא בצד השני. אך גם זוהי מעשנה שצריך לפחות דוקטורט כדי להפעיל בצורה אופטימלית. ומאותן הסיבות של מעשנת הפחמים, גם היא דורשת זמן, סבלנות, השגחה והרבה מאוד השקעה.

מעשנה של טרייגר

המעשנה של טרייגר היא בעצם מעשנת שבבים. יש לה את כל היתרונות של המעשנה הקלאסית על אש עצים מבחינת איכות העשן והטעם, אך היא נוחה לתפעול כמו גריל גז. יש לה פיקוד דיגיטלי עם טכנולוגיה מתקדמת. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקבוע את הטמפרטורה המתאימה וללחוץ על כפתור ההפעלה, והטרייגר כבר יעשה את כל העבודה בשבילכם. שבבי העץ של טרייגר עשויים מ 100% עץ טבעי, אך שהעשן הוא של אש עצים. מערכת הבקרה מאכילה את האש בשבבים לפי הטמפרטורה הרצויה, ושומרת על טמפרטורה אחידה לכל אורך הבישול. בנוסף לכך, יש לכם שליטה על הטרייגר דרך האפליקציה שבפלאפון. אם ברצונכם לשנות את הטמפרטורה, תוכלו לעשות זאת בכל מקום ובכל זמן. טרייגר עושים הכל כדי שתוכלו להכין את סעודת החלומות שלכם, במינימום השקעה.

לפרטים נוספים ולרכישה (לינק לעמוד הרכישה של הגרילים).

 

לפרטים נוספים או קבלת הדרכה אודות עישון בשר ומעשנת בשר ביתית צרו קשר עם Traeger Grills – מעשנת בשר, גריל בשר, אביזרים למנגל ושבבי עץ לעישון בטלפוני מספר: 1800-10-12-84 ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Related Posts