כיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של סוגי ברזים ולכן, בכדי להבדיל בין הסוגים השונים עליכם לבחון את הנתונים האישיים של כל ברז, עליהם נכתוב במאמר הבא.

חומר הגלם ממנו עשוי הברז

הבדל ראשון, וחשוב מאוד, בין סוגי ברזים הינו חומר הגלם ממנו עשויים הברזים השונים. חומר הגלם ממנו עשוי הברז ישפיע לא רק על המראה שלו, אלא גם על העמידות שלו, ולכן חשוב לבחון את חומר הגלם ממנו עשוי הברז בו אתם עומדים לבחור.

החומרים הנפוצים ביותר מהם מכינים ברזים הם:

  • פליז – ברזים כבדים ובעלי עמידות גבוהה.
  • אלומיניום – ברזים אשר הינם פחות כבדים מאשר ברזי פליז, וגם איכותם נמוכה יותר בהתאמה.
  • כרום ניקל – ברמת הגימור של הברז מעניק לו עמידות וחוזק.
  • נירוסטה ונחושת – ברמת הגימור של הברז הינם עדינים יותר ופחות עמידים.

שימו לב – לא משנה מאיזה חומר עשוי הברז בו אתם בוחרים, אל תתפשרו על קבלת תעודת אחריות שתבטיח לכם כי בכל בעיה עתידית יהיה לכם אל מי לפנות.

הבדלים בהתקנה

עוד הבדל שניתן לראות בין סוגי ברזים שונים הינו הבדל הנוגע לצורת ההתקנה של הברזים הללו.

  • ברז פרח – ברז אותו מתקינים על השיש או על הכיור על פי בחירת הלקוח, וצינור ההזנה שלו ממוקם מתחת לשיש ובתוך הארון התחתון. היתרונות של ברז פרח הן שניתן למקם אותו באופן מדויק לאחר התקנת הכיור וכן ניתן לצרף לו ברז נשלף שיסייע גם לניקוי של הכיור והשיש.
  • ברז קיר – ברז אשר מותקן על הקיר, לרוב במרחק של כ – 20 ס"מ מהשיש. את הברז הזה יש למקם בצורה מדויקת לפני שמתקינים את ארונות המטבח ולכן תמיד יש חשש בהתקנה שלו שהיא לא מדויקת וחשוב לעבוד עם תכניות מדויקות לפני ההתקנה שלו.

כעת, לאחר שאתם יודעים את ההבדלים העיקריים בין סוגי ברזים שונים, תוכלו לבחור ברז לא רק לפי המראה החיצוני והעיצוב שלו, אלא גם לפי קריטריונים חשובים שישפיעו על השימוש שלכם בו למשך שנים רבות.