shadow

יצאתי מתל אביב צפונה. כן עבורנו התל אביבים זהו מאורע יוצא דופן ונדיר. לחו"ל כבר יותר נגיש. בכל אופן, נאמר לנו ששווה, והחלטנו בסקרנות רבה לצאת לדרך. נסענו על כביש החוף ולפני בית ינאי פנינו בחבצלת ימינה. בית אבן עתיק עמד על הגבעה. ממש כמו באגדות.

הקהל מטפס בגרם המדרגות המוביל אל דק העץ המרהיב החולש על כל נוף עמק חפר, ויש תחושת התרחשות והתרגשות באוויר. אמרו לנו שמתקיים ערב COLLABORATION, מפגש מפתיע, מרחיב דעת, פורץ גבולות חשיבה ולב. מה זה אומר, פורץ גבולות?

שאלה מעוררת מחשבה. אני נמצא פה, ואני נמצא פה עם עירית שהיא לא רק פרח, אלא גם חזקה בברנז'ה ובאירועים שחשוב להיות בהם, ואני מביט בה, והיא, עיניה פקוחות לרווחה בהתפעמות.

"איך הגענו לכן?" היא שואלת אותי, "זה נדיר הדברים האלו, איזו אווירה, איזה קהל, אין מילים…".

בכניסה מוצגים צילומים של הצלם אלדד מאסטרו , צלם אמן ומרצה באינספור מוסדות כמו קמרה אובסקורה, המדרשה לאמנות, הטכניון בחיפה, בית הספר לצילום של מסע אחר ועוד, בהמשך, על הבמה מימין אנחנו פוגשים פסל של  הפסל הבינלאומי רפאל לומס, המלמד יצירה בארה"ב, יזם של "המרכז החקלאי לחקר היצירתיות" שבכליל , והינו בין היתר גם '  TED Fellow 2010 .

ובאויר מעלינו , מייצג אומנותי של האמן היוצר כרמל שפע – כנפיים המופעלות כאשר סוגרים מעגל יחד. מחברים ידיים.

כשברגע מתנגנת מוסיקה נפלאה,  אנחנו עולים מספר מדרגות נכנסים לאולם המלא מפה לפה אנשים המחכים בהתרגשות להקשיב למרצים המרתקים  שהגיעו הפעם. ואכן, אנחנו פוגשים שלשוה מרצים מהשורה הראשונה בטעימה של הרצאות קצרות בסגנון TED. את ההרצאה הראשונה נתן  ד"ר יאיר מימון ששמו הולך לפניו, מחלוצי הרפואה הסינית והמשלימה בארץ.  יו"ר הקונגרס הבינלאומי לרפואה סינית, מטפל מורה וחוקר, מנהל את "רפואות", המרכז הישראלי למחקר ברפואה משלימה, מרכז  טל למחקר ברפואה אינטגרטיבית במכון האונקולוגי בתל השומר. הגיע להרצות  גם פרופ' עירן הלפרין, פרופ' לפסיכולוגיה פוליטית, ראש החוג לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצלייה, שעסק באופן בו תהליכים רגשיים יכולים לסייע לקידום יישובם של סכסוכים פוליטיים. היה מאיר עיניים לשמוע כיצד ניתן  להשתמש בפסיכולוגיה בשירות השלום במעגלים הולכים ומתרחבים.ובנוסף הרצה הרצאה מרתקת המלווה במצגות וסרטונים מדהימים האדריכל הבינלאומי ערן שמש , מורה ומנחה באוניברסיטאות בארץ ובעולם בנושא "אדריכלות קינטית". שילוב מרתק של טכנולוגיות חדישות תוך יצירת פרויקט 'ירוק' ואקולוגי. הקהל חווה חגיגה אקלקטית, למח החושב וללב שנפתח להתלהב.

בהמשך לאותה אווירה, כאשר הסתיים החלק הזה של הערב, יצאנו שוב לדק רחב הידיים –  שם חיכתה לנו הפתעה נוספת –  על מסך ענק  הוקרן VIDEOART   – ARTXTO

סרטון יוצא דופן , אשר נוצר במיוחד  לערב הזה ע"י אמנית צעירה מוכשרת ומבטיחה – LIANA.

בתום הסרטון הקהל מחא כפיים ארוכות, וכולם שאלו איפה ניתן לצפות בו שוב, אז לכל מי שלא חווה, מצרף טעימה קצרה מרוח הערב.

המבנה הנמר והמלאך השומר

ניגשתי לבר לשתות משהו, עירית היא הנהגת, הקהל היה נרגש, ואם לומר את האמת, משהו קרה גם לי. אני התל אביבי שלא נוהג לנוע בקלות מהמרכז.

כשחשבנו שהשיא מאחורינו, החל המופע המוסיקלי .מוסיקה LIVE  על הבמה, עם המוסיקאי הברזילאי  ז'וקה פרפיניאן  – למעטים שלא מכירים, ז'וקה הוא פרקשניסט, זמר ומלחין עם קריירה בינלאומית. הוא הופיע והקליט עם מתי כספי, יוני רכטר, אריק איינשטיין, שלמה גרוניך ומיקי גבריאלוב. וכיום הוא חבר הפרוייקט של עידן רייכל.  פשוט אמן אינסופי.
צריך להיות שם כדי להבין, האווירה המיוחדת, והתרוממות הרוח שכל הערב הזה יוצר אצל כל מי שלוקח בו חלק. צופים ומשתתפים. בקיצור, חווינו ערב מפתיע, אוסף רענו של תוכן ואומנות בפינת חמד נדירה ומסתבר שגם נגישה מאוד.

יורדים לכיוון האוטו, בדרך  חזרה לעיר הבירה תל אביב. מה אתה אומר ? שואלת אותי אירית כמו מצפה לשמוע סופרלטיבים מחזקים. כן מודה.  היה שווה . אכן מעורר השראה, אכן פורץ דרך. מה אגיד ומה אומר, שווה לעיתים לקפוץ אל מעל ומעבר.

העומדות מאחורי המייזם הזה הן: מיכל ישראלסתם, ליאת ישי  ורונית לוין, אשר שותפות כבר מעל 16 שנים בחברת סולי סולה  ולקחו על עצמן את המשימה לחולל  התרחשויות והתרגשויות במייזם החדשני  ART BEAUTY & LOVE.

המפגש מהווה מארג דינמי המתאחד כדי לחגוג ולממש PEACEFUL LIVING-  לאפשר שיתוף והגשמה של העולם בו אנו רוצים לחיות – חלק ממרחב פעיל של כבוד ואהבה חוצה גבולות ויבשות. הן מאמינות שערבי תוכן ואמנות מסוג זה מחוללים שינוי ממשי ומהותי לטובה בחברה בה אנו חיים וערבי COLLABORATION  הם אחת מהדרכים היצירתיות שלהן להגשים את חזונן. כששאלנו "איך הכל התחיל?."

הן ענו – "פשוט לעשות".

בהזדמנות זו הן ביקשו להודות למגוון האמנים ,המרצים,  המוזיקאים, הרקדנים  והצלמים אשר מתגייסים בהתנדבות מלאה לערבי collaboration  ולוקחים חלק כשותפים ליצירה ולחזון המדהים הזה.

תודות רבות למרצים הנפלאים ד"ר נעמה אושרי המלמדת את תורת הנפש הבודהיסטית , ג'ף גורדון – מקים Happiness Training,  אריק אלבו  פסיכולוג ארגוני ובעלים של חברת ייעוץ למיתוג ותקשורת, לירון גרייף מנהל שותף ב- TACK 'אסטרטגיות צמיחה'.  יובל אידו טל – מנהל אקדמי ומורה בכיר בביה״ס הבודהיסטי פסיכו-דהרמה  גיא זלוטניק – נשיא אגודת הקוסמים וחבר בארגון אמני ישראל, אלוף ישראל בקסמי Close up . איריס יוטבת, מנטורית לאהבה טנטרית, העצמה נשית ולידה טבעית, גלעד דיאמנטממובילי הפעילות הספקנית- מדעית בישראל. ומרצים רבים נוספים שקצרה היריעה מלהזכיר. תודות לאומנים והמוסיקאים המדהימים:  ניב רוזנברג – צלם ואמן המתגורר בניו-יורק. זוכה מלגת קרן שרת מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל.   רות כץ קליין, ציירת ופסלת. עוסקת ביצירת "סטופות"  – מבני שלום בודהיסטים. אווה דה מאיו  – מנצחת מקהלות, נגנית נבל קלטי וחליל, זמרת. גבריאל מאיר הלוימוסיקאי המוביל  מפגשי גישור בין – דתות ובין-תרבויות. הרכב "ציגאנה"- מוזיקה חאליג'ית צוענית , להקת 'מדאם פורטונה'- מוסיקת פולקלור טורקית עממית, הידי ליברמן – מוזיקאי יוצר, מורה לקצב ולתיפוף מערב אפריקאי ,מנחה קבוצות. כותב, שר ומנגן ,  טמ טמ – מרכז לקצב . מיכל גליקברג – מחול אתני – רקדנית יוצרת, זוכת רקדנית הטרייבל של ישראל , שאול אסים ברכה, מנחה סדנאות מחול סופי ומדיטציה. מפיק ומנהל תוכן בפסטיבלים ואירועים, ועוד רבים וטובים.

ערבי COLLBORATION  שהתקימו עד כה נשאו שמות מסקרנים ומעוררי מחשבה כמו: "המבנה הנמר והמלאך השומר", "האיזון הפליאה והאנפה הכחולה", "הקוסם, הזמן ובינת הלוויתן " והפתיעו בכל פעם מחדש.

מי שרוצה לחוות ולהתמכר, מוזמן להירשם…

 מפגש  COLLABORATION   הקרוב עתיד להתקיים בבית הראשונים ביתן אהרון בתאריך ה 18.5 בנושא "התקשורת, התלתן והטווס המיומן"

הכניסה בהזמנות מראש. info@ablove.co.il

מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק שלנו: סולי סולה – אירועי תוכן ואמנות בטבע