shadow

חדשות בתחום השינוע – עגלות משטחים הן חלק בלתי נפרד משגרת העבודה של מפעלים, חברת שליחויות ועסקים רבים בעולם כולו. אחת האפשרויות הנוחות בהקשר הזה היא השימוש עם עגלות משטחים חשמליות. עגלה חשמלית כזו היא נפוצה מאוד משום שהתפעול שלה עבור העובדים הוא נוח מאוד ומצריך פחות מאמץ פיזי. יש הרבה חדשות שהחשיפה לתאונות עבודה פוחתת בשל כך, וגם יעילות העבודה והתפוקה עולים משום שדרוש לשינוע חשמלי פחות זמן ומאמץ.

עגלה לעומת מלגזה

זה לא חדשות לומר שעגלות משטחים חשמליות לעתים עשויות לבלבל אל מול השימוש באמצעות מלגזה. מלגזה דורש יותר שטח על מנת למקם אותה, היא מאסיבית יותר ולכן היא פחות נוחה עבור מחסנים רבים וחנויות בהם תעריף השכירות לכל מ"ר הוא גבוה. מעברים צרים גם מקשים על מלגזות ולכן פעמים רבות כורח הנסיבות מביא לשימוש נפוץ יותר באמצעות עגלת משטח חשמלית.

עגלה שוקלת

זה לא חדשות שאחת האפשרויות השימושיות בעולם עגלות המשטחים הוא השימוש בעגלה שגם מציגה את משקל הסחורה שמונח עליה. יש עגלה כזו חשמלית ויש ידנית, ומדובר ביתרון חשוב עבור עסקים שונים שנדרשים לדעת מהו משקל הסחורה שמשונעת. בין אם מדובר על תשלום פר ק"ג ובין אם לצורך הקפדה על תקנות ונהלי בטיחות שונים.

עוד חדשות בתחום זה שעגלות משטחים הן בעלות יכולת לשאת משקלים גבוהים במיוחד, גם של 2000 ק"ג ויותר. כמובן שאין טעם לרכוש עגלת משטחים כזו אם המשקלים הנחוצים עבורכם הם מחצית מכך. העגלות נבדלות אחת מהשנייה בשטח הפנים שהן תופסות, בתחזוקה שלהן ועוד – ולכן אין צורך לרכוש עגלה שתעמיס עליכם הוצאות, תחזוקה או תפיסה של שטח( צויין ב חדשות חולון)

לצד השימוש בעגלת משטחים גם קלנועית שימושית מאוד במפעלים, מתחמי שירות שונים כמו בתי חולים, וגם רכב חשמלי. המשותף לכל אלו הוא היכולת לבצע פעולות של הסעה, שינוע, העמסת סחורה או מעבר בין מדפים – בקלות, ביעילות ובמינימום הוצאות. רכב חשמלי למשל זמין לא רק לשוק הפרטי אלא גם עבור מפעלים ובתי עסק שרוכשים רכב תפעולי. חשוב כמובן לרכוש בדיוק את מה שנחוץ עבורכם ולבצע סקר שוק מקדים, ולקבל המלצות(היה ב חדשות BN) .

צילום: pixabay

אם כן זה חדשות לומר שמלגזות הן מאפיין של מפעלים ושטחי מסחר רבים. הן שימושיות מאוד והן דורשות כוח אדם מיומן שיודע לתפעל אותן. מלגזה משמשת להעמסה ושינוע של מטענים וסחורה, כאשר פונקציה מובילה של המלגזה הוא היכולת שלה להרים ולהוריד את הסחורה – לטובת פריקה במדפים, העברה למכליות גבוהות ולשימושים נוספים הדורשים גובה. יש מלגזה ידנית ויש מלגזה חשמלית והן חיוניות מאוד עבור  שוק הלוגיסטיקה ולענפים רבים נוספים במשק.

מלגזה לעומת עגלות משטחים

עוד חדשות זה שגם עגלת משטחים לשינוע סחורה היא נפוצה מאוד, ולכן נשאלת השאלה מהו ההבדל בין השניים. נכון שבשני המקרים נעשה שימוש לצורך הובלת סחורה, כלים או חומרי גלם, אך ההבדל הוא בשימושיות. מלגזה תופסת שטח פנים ונפח משמעותי, ולכן לא תמיד ניתן לעשות בה שימוש משום שהחלל קטן יחסית או שהמעברים צרים ואינם מאפשרים שימוש בטוח במלגזה. ישנם גם מקרים בהם לא נדרש שימוש לגבהים אלא רק בגובה הקרקע, ובמקרה כזה אין טעם בשימוש במלגזה, אלא בעגלת משטחים ששוקלת פחות ודורשת פחות מיומנות לתפעולה.

אז כן זה לא חדשות מוכרות לומר שחשוב להדגיש כאמור שהמלגזה דורש איש מקצוע מיומן שיודע לתפעל אותה, ואילו עגלת משטחים דורשת היכרות – אך לא הכשרה מיוחדת או ניסיון קודם משמעותי.

סוגי מלגזות

אם כן נגיד עוד חדשות – ניתן למצוא סוגי מלגזות שונות. יש למשל מלגזת דיזל, יש מלגזה חשמלית ויש סוגים נוספים. יש מלגזה המחוברת ממש לכלי רכב ויש מלגזה שלא. כמובן שבחירת הדגם המתאים היא בהתאם לצרכים שלכם, ויש גם הבדל אם מדובר על שימוש במלגזה בשטח פתוח בתנאי עפר או באולם סגור.

וחדשות נוספות זה שמלגזה לצד עגלות משטחים הן רק חלק ממכלול שלם של אפשרויות עבור מפעלים ובתי עסק. גם קלנועית, רכב חשמלי ורכבים מדגמים נוספים הם שימושיים מאוד. בתעשיות שונות לא ניתן כמובן לבצע שימוש בכלי רכב משפחתיים לצורך העבודה השוטפת וזו הסיבה שקלנועית, מלגזות ועגלות משטחים הם חלק משמעותי בצורת העבודה של עסקים רבים.

( זה לא היה בעידכוני חדשות אבל כדאי להעלות את העניין ) כמובן שהשימוש במלגזה, קלנועית, רכב חשמלי ומלגזה דורש הקפדה על נהלי עבודה ובטיחות – ויש לקיים הדרכות לעובדים בנושא באופן תדיר בפרט שזה היה בכתבת חדשות באתר החדשות ירושלים,.

 

אחת האפשרויות הפשוטות בעולם המלגזות היא מלגזת אדם הולך. מלגזה כזו לא כוללת אלמנט של כלי רכב אלא השימוש בה הוא רק באמצעות אדם אשר מפעיל אותו תוך כדי פעולת ההליכה שלו. מלגזה כזו זמינה גם כחשמלית וגם כלא חשמלית כאשר יש לה יתרונות רבים.

היתרונות

נציין עובדה שהועלתה באתר חדשות כפר סבא – מלגזה מסוג אדם הולך היא נפוצה מאוד משום שהיא מתאימה לחללים ומעברים קטנים בהם אין מקום למעבר עבור מלגזה גדולה יותר. מלגזה כזו מתאימה בעיקר לשטחים סגורים והיא לא דורשת בירוקרטיה. מכאן אנו מבינים שמלגזות מדגמים אחרים שאינן מלגזות אדם הולך כן דורשות התעסקות בירוקרטית לא מעטה כמו למשל ביצוע של טסט אחת לשנה ורישיון נהיגה. ולכן ההתעסקות עם מלגזת אדם הולך היא קלה הרבה יותר עבור הארגון או העסק(נציין שהיה מאמר שדיבר בנושא בחדשות קיבוצים).

החסרונות

בנוסף העניין צויין בחדשות קריות , הדבר הבא שנסביר כאן הוא לא באמת חיסרון – אך יש לשים לב אליו. דווקא משום שמלגזת אדם הולך היא מלגזה אשר לא דורשת טסט או רישיון הרי שישנם מקרים בהם תאונות עבודה התרחשו תוך כדי שימוש במלגזה כזו. מה שחשוב ללמוד מכך הוא שחשוב להכשיר את כוח העבודה בשימוש במלגזות אלו, גם אם מדובר על הכשרה קצרה ופשוטה הרי שאין לזלזל בכך. יש להקפיד על נהלי עבודה, שימוש בנעלי עבודה מתאימות, כובע מגן ועוד.

מה עוד

גם בנושה זה היה כתבה באתר חדשות מודיעין , כמובן שעבור חברת שילוח, הובלה ומפעלים – יש צורך רב בשימוש לא רק עם מלגזות אלא גם עם אמצעים נוספים שהם חלק אינטגרלי משגרת העבודה כמו למשל עגלות משטחים, כלי רכב חשמלים או קלנועית. רכב חשמלי הוא שימושי מאוד עבור מפעלים משום שהוא חסכוני בהוצאות, ניתן לטעינה בעמדות הטענה מחוץ לשעות העבודה, והתחזוקה שלו קלה וחסכונית לעומת רכבי דיזל תוכלו לקרוא על כך בחדשות פתח תקווה.

נציין כי מלגזת אדם הולך כאמור לא דורשת טסט שנתי ורישיון, אך ישנם דגמים ספציפיים של מלגזות כאלו שכן נדרש רישיון. מדובר במלגזת אדם הולך עם תורן או במלגזה חשמלית ממש. תמיד חשוב לבדוק היטב את הדברים, ואם יש צורך לקבל ייעוץ בנושא מאיש מקצוע.

עגלות משטחים לעומסים כבדים

עגלות משטחים הן שימושיות מאוד ונפוצות במפעלים, מתחמים לוגיסטיים ומרכזים מסחריים. עגלת משטחים היא פתרון מצוין להעברה ושינוע של סחורה, ציוד, כלי עבודה ועוד. השינוע באמצעות העגלה מתבצע תוך דחיפה ידנית שלה או חיבורה לכלי רכב. ללא השימוש בעגלות משטחים שרשרות האספקה ואופן הפעולה של בתי  עסק רבים היה משתבש. ולא רק במפעלים או מתחמי אחסון, אלא גם בחנויות, קניונים ומרכזי בילוי ופנאי יש בכך צורך רב. ישנה זמינות של דגמים רבים בעולם עגלות המשטחים, וריכזנו לפניכם מידע שימושי בנושא. אם כן בחדשות רעננה תוכלו לעיין בכך עוד.

סוגי עגלות משטחים

יש להתאים בין דגם המשטח לבין המטרה. כך למשל עגלות משטחים ידניות מתאימות לשינוע של סחורה קלה בתוך קניון למשל, ויש גם עגלות משטחים חשמליות או הידראוליות. יש גם עגלות שהן מתרוממות בצורת מספריים ונועדו למקם ולשנע סחורה או ציוד בגובה של כמה מטרים מעל הקרקע. יש עגלות עשויות נירוסטה ויש מחומרים אחרים, וחשוב לרכוש את עגלת המשטחים המתאימה עבורכם. כמובן שגם המחירים משתנים בהתאם לאיכות, לגודל ולמנגנון. יש גם עגלות עם מד משקל והדבר שימושי בעסקים מסוימים( תוכלו לראות קטלוגים באתר חדשות רמת גן ),

עולם שלם של אפשרויות

עגלות משטחים הן רק חלק מעולם שלם של פתרונות עבור מפעלים ומקומות ייצור. גם מלגזה, קלנועית כמו גם רכב חשמלי – הם חלק בלתי נפרד מצורת הפעולה של בתי עסק רבים בתחום נזכיר שיש גם כתבה שעלתה בחדשות רחובות בעניין זה.

כאשר מדובר על חברות שליחויות, על שירותי קייטרינג, מרכזים מסחריים, חברות הובלה, משקים חקלאיים ובתי עסק נוספים – הרי שכולם עובדים בשגרה עם עגלות משטחים מסוגים שונים. העובדים נדרשים למיומנות עבור שימוש בעגלות אלו כאשר יש עגלות במשקלים שונים ונדרש ניסיון בשימוש.

יש למשל עגלות משטחים אשר מתאימות לשינוע של חביות בירה ויש עגלות המתאימות לשינוע ואספקה של מכשירי חשמל בגדלים שונים. כמובן שאיכות המשטח, מנגנון הדחיפה והידיות הן פונקציות חשובות וחשוב מאוד לרכוש משטח איכותי שיענה על הצרכים שלכם בצורה מלאה ובטוחה. הבטיחות היא מעל לכל, ובייחוד כאשר מדובר בשינוע והעמסה של משקלים לא קטנים, ע"י צוות העובדים שלכם.

המאמר בחסות חדשות ראש העין BN.

Related Posts

כתיבת תגובה