shadow

בעוד רשת האינטרנט גדלה, המרחקים בין היבשות, המדינות והשווקים הולכים ומצטמצמים, והגישה לשווקים בינלאומיים הופכת פשוטה יותר ויותר. המרחב המקוון מאפשר לכל בעל עסק להרחיב את האופקים העסקיים שלו, ולהציע את מרכולתו בשווקים בכל רחבי העולם, בלחיצת כפתור.

השוק הישראלי מוכר, קרוב וידוע, ובעלי עסקים רבים מרגישים ביטחון כלשהו כשהם פועלים במרחב הקרוב והמוכר. לאחרים, אלו מאיתנו המזהים את הפוטנציאל, ומבינים כי היום אפשר להגיע רחוק מאוד בלי לצאת מהבית, בוחרים לבחון את ההזדמנויות של שיווק לחו"ל ע"י מינוף רשת האינטרנט על שלל הכלים והאמצעים שהיא מעמידה לרשותנו.

במרחב העסקי המקוון אין סוף לפוטנציאל הצמיחה של העסק שלך, ולא משנה כמה העסק יגדל, רשת האינטרנט הולכת וגדלה בקצב מסחרר, קצב שאף עסק בודד לא ידביק לעולם, קצב המאפשר צמיחה אינסופית, בהתאם לרצונות, ליכולת, לחזון ולהתמדה שלך.

פוטנציאל השיווק : ישראל לעומת חו"ל

שיווק דיגיטאלי הוא תחום שאינו תחום בגבולות המדינה, וכאשר מתבוננים בשוק המקומי כאן בישראל, ומשווים אותו לשווקים הבינלאומיים המספרים מדברים בעד עצמם. לא משנה מהו העסק שלך, מוצר המתאים לנישה קטנה המשרת ציבור מצומצם מאוד (לדוגמא מספרת יוקרה לכלבים), או שירות מחייב המשרת ציבור שלם (לדוגמא תשתית לרשת האינטרנט), השוק הישראלי מצומצם במיוחד, עם אוכלוסייה קטנה, וכמות צרכנים קטנה.

שיווק לחו"ל, הפך כה נגיש וזמין, פשוט ואפשרי עד כי קשה להתעלם מהפוטנציאל האדיר שהשווקים הבינלאומיים מציעים. בארה"ב לבדה ישנם נכון ל-2014 לא פחות מ-280 מיליון משתמשים ברשת האינטרנט. צרכנות היא מילת המפתח בארה"ב, ושיווק לשוק זה בלבד יכול להכפיל באלפי מונים את המחזור העסקי שלך.

הכלים העומדים לרשות המשווק האינטרנטי רבים וטובים, וכולם בלי יוצא מן הכלל זמינים יותר, יעילים יותר ורווחיים יותר כשאתה משווק לחו"ל.

תוכניות השותפים הם אמצעי שיווק מעולה, כשנעשה בצורה נבונה, אך בישראל הקטנה, בה כולם מכירים את כולם, גם מאמצי מינוף רציניים לתוכנית שותפים מוצלחת לא יכולים להניב רווח גבוה במיוחד (אלא במקרים מיוחדים). מצד שני, מהלך שיווק בתוכנית שותפים בארה"ב יכול לבדו להרים עסק רווחי ומשגשג, בייצוא מוצרים או שירותים מהארץ לשוק האמריקאי (או לכל שוק אחר בעולם).

המספרים מדברים גם כשאנו מתבוננים בכלי השיווק החזק של גוגל, Google AdWords. שירות זה מאפשר לכם לשווק את העסק שלכם בתוצאות החיפוש של אנשים המבצעים חיפושים הרלוונטיים לתחום של העסק שלכם, וכך לקבל חשיפה ממוקדת מאוד, עם פוטנציאל המרה גבוה מגולש ללקוח.

השוק הישראלי תחרותי וקטן, ולא משנה מהו העסק שלכם, כמות המתחרים מרשימה, ובאחוזים יש אומרים כי היא אפילו מרתיעה. כשאתם מתחרים על כל לקוח בשוק כה דחוס ותחרותי, כלי השיווק העצמתי של גוגל הופך כמעט לא רלוונטי, כאשר עשרות עסקים אחרים מתחרים איתכם על המרחב הצר ועל כמות לקוחות מצומצמת.

אותן המודעות, בהתאמה לשפה ולמקום, עם אותו המוצר, יכולים להפוך לסיפור הצלחה בין לילה כאשר אתם פונים לשוק העולמי, ולמינוף כלי פרסום המודעות של גוגל במרחבי הרשת בכל העולם.

 

רווחים מצטברים ומיצוי מהלכי שיווק

בעוד שבישראל המחירים של רוב המוצרים והשירותים הם מהגבוהים בעולם, במדינות רבות בחו"ל רגילים לקבל מוצרים במחירים נוחים ונגישים יותר. המיסוי הכבד והתנאים הכלכליים בארץ מחייבים את רוב בעלי העסקים לגבות מחיר שלעיתים קרובות מקשה על המכירה, מחיר גבוה ממה שהיו רוצים לגבות לו רק היו יכולים להישאר רווחיים.

פתיחת הצוהר לעבר שיווק אינטרנטי לחו"ל מאפשר לכם להישאר עם אותו מערך שיווק, ללא צורך בתוספת כוח אדם, מחסנים או שינויים מרחיקי לכת בעסק, ולמכור את הסחורה שלכם במחיר נגיש יותר המתאים לשוק אליו נכנסתם, וליהנות ממחזורי מכירות גדולים יותר, בניית שם, ורווחים מצטברים ממכירה של סחורה רבה יותר, מה שמוביל להרבה מעבר לרווח הכלכלי הברור, כמו לתנועה, התחדשות, צמיחה ושגשוג של העסק, תוך תהליך מיתוג בינלאומי חזק.

שיווק ופרסום בגוגל הוא משחק של דמיון ויצירתיות, והיכולת לייצר מערך שיווק חכם ואפקטיבי נשענת על היכולת לחשוב מחוץ לקופסא, לזהות פוטנציאל, להבין את השוק, ולפעול בזמן ובצורה הנכונים. כל פעולה שכזו דורשת זמן, תשומת לב, אנרגיה ומשאבים כלכליים.

כשאתם מפנים זמן ואנרגיה בכדי לייצר מהלך שיווק נבון ומושקע, ובונים אסטרטגיה במבט לעתיד, אתם מכוונים הכי גבוה שאתם יכולים. השוק הישראלי הקטן יכול להגיב בצורה החזקה ביותר, ועדיין כל המהלך יניב בשיא הפוטנציאל שלו סכום לא גבוה במיוחד.

את אותה השקעה של זמן ואנרגיה, מחשבה ויצירתיות, תוכלו להשקיע במבט החוצה לעבר השווקים הבינלאומיים, ולזכות בתמורה גבוהה בעשרות מונים ממהלך באותו סדר גודל, מה שיהפוך את העסק לרווחי הרבה יותר, לאחר אותה השקעת משאבים.

למידע נוסף, כנסו לאתר האינטרנט שלנו ROI Visionחברה לשיווק באינטרנט, המספק שירותי שיווק בארץ ובחו"ל.