הגוף שלנו משתנה כל הזמן, אך ישנם דברים שהשינוי בהם ארוך, הדרגתי, ומשמעותי. פגיעה באיכות השיניים, מחלות חניכיים, ואף אובדן שיניים זה בלאי שלא ניתן להימנע ממנו. נכון, חלקנו זכינו בגנטיקה הכוללת שיניים חזקות ובריאות במיוחד, אך בכל זאת השחיקה היא לא דבר שניתן לעצור, אלא רק לעכב, שכן השן לא מתחדשת מהר, והשחיקה היומיומית יכולה להיות אינטנסיבית, ולצורך כך יש לנו שתלים.

לא רק שחיקה, גם פציעות וטראומה, חבלה פיסית לשיניים, יכולים להוביל אותנו לכיסא רופא השיניים המנתח, בכדי להשתיל בפינו שיניים חדשות, אסתטיות, חזקות ועמידות במיוחד. אז מה חשוב שנדע על נושא זה?

כמה עובדות על שתלים

  1. כמעט כל אחד יכול לקבל שתלים – למעט אלו הסובלים מבעיות רפואיות שמונעות השתלת שיניים.

  2. גם למי שסובל מחולי – נכון, ישנן מחלות כגון סוכרת לא מאוזנת או מחלות לב שונות שיכולות להוביל לירידה באחוזי הצלחת קליטת השתל בגוף, אך לרוב לא מדובר בדבר שמונע את היתכנות הליך, כל מקרה לגופו.

  3. לפעמים חסר מקום לחבר את השתל – במקרים בהם יש נסיגה או מחסור בעצם שתקלוט את השתלים ישנם הליכים מקדימים שתדרשו לבצע בכדי להכין אתכם לחיבור שתל עצמו.

  4. ישנן כמה וכמה שיטות להשתלת שיניים, והבחירה בשיטה הנכונה נשענת כמעט באופן בלעדי על שילוב בין הצורך שלכם לבין אבחנת הרופא, שכן לא כל שיטה מתאימה לכל מצב ולכל אדם.

על הניתוח עצמו

החדרת שתלים לחלל הפה הינה הליך נפוץ שנעשה תדיר במרפאות בכל העולם, בטח שבמרפאות המתקדמות בישראל. לכן הליך זה נחשב בטוח, זמין ולרוב לא מסובך במיוחד (תלוי במיקום השתל ובמצב הפה של המטופל). ההשתלה עצמה נעשית  בשלבים, לפי הצורך (הרמת סינוס קודמת לדוגמא), אך יש הליכים שעורכים רק יום אחד (שיטת All-on-4/6 לדוגמא).

 

לרוב אין צורך בהכנות מיוחדות להליך, אלא בהפסקת האכילה כשעתיים לפני הטיפול. במידה ונדרשתם ליטול אנטיביוטיקה לפני הטיפול, עשו זאת בהקפדה יתירה, שכן יש לזה השפעה מכרעת על הצלחת קליטת השתלים שלכם.