shadow

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של חיפוש הולך וגובר של הציבור בארץ ובעולם אחרי מוצרי טיפוח טבעיים. חברות הקוסמטיקה זיהו את הביקוש לרוקחות טבעית והן משתמשות במילה טבעי על מגוון רחב של מוצרים המכילים גם רכיבים טבעיים אך לא רק.  עד לאחרונה היצרנים יכלו לכתוב על מוצר טבעי   על אף פעמים רבות חלק קטן מרכיבי המוצר לא טבעיים לחלוטין והנושא אף הגיע לבית המשפט. חברות גדולות וידועות נתבעו בגלל הטעיית צרכנים. לאור המצב המשרד הבריאות הישראלי החליט לא להתיר בכלל רישום של "טבעי" על המוצרים. הבעיה קיימת גם בעולם. בגלל הדרישה הגוברת גם בעולם להגדרה  מהו מוצר טיפוח טבעי ומה לא יכולה להיחשב רוקחות טבעית , נעשתה עבודת תקינה באירגון התקינה העולמי ISO שהסתיימה בשני תקנים מ- 2016 ו- 2017 המגדירים מה טבעי ומה ממקור טבעי (עבר שינויים קלים מהטבע עד לקופסא (למשל טחינה, ניקוי וכו') וכל השאר לא נכלל בהגדרה של טבעי. התקן כולל הגדרה איך לחשב כמה אחוזים במוצר טבעיים. התקנים הם מסדרת – ISO-16128. התקן עומד להיות מאומץ על ידי משרד הבריאות ולאפשר ליצרנים המייצרים קוסמטיקה לרשום כמה טבעי המוצר שהם מייצרים.

מדוע חשוב להשתמש ברוקחות טבעית?

העור הוא האיבר הגדול ביותר שלנו וחומרים רבים נספגים דרך העור נשארים במחזור הדם ומשפיעים עלינו הן ברמה החיצונית והן ברמה הפנימית. מחקרים מוצאים שיש חומרים רבים בתכשירי הטיפוח כמו שהספיגה שלהם הרבה יותר בעייתית דרך העור מאשר דרך מערכת העיכול. לדוגמא פרבנים שהם חומרים משמרים מאוד נפוצים בקוסמטיקה, כאשר הם נבלעים יחד עם אוכל הם מפונים מהגוף יחסית במהירות דרך מערכת השתן. לעומת זאת פרבנים שנספגים דרך העור נשארים בגוף זמן רב הרבה יותר, על כל המשמעויות על הבריאות.

חומרים בקוסמטיקה חודרים דרך העור ומגיעים למערכת הדם, מערכת הליפמה ולכל הגוף. בבדיקות דם של אנשים וילדים מוצאים חומרים המגיעים מקוסמטיקה חלקם בעל פעילות הורמונלית ואחרת שיכולה להיות מאוד משמעותית ויש מחקרים הקושרים חלק מהשינויים בהתפתחות בגיל ההתבגרות בעולם המערבי עם השימוש בחומרי קוסמטיקה.

גם ההשפעה על העור עצמו יכולה להיות משמעותית ולפעמים אפילו סבונים רגילים על המדף יכולים לגרום לאנשים עם עור רגיש גירויים, גירודים, יובש שממש מקשים על התפקוד (בעיקר תינוקות וילדים ובגיל השלישי או אנשים עם עור רגיש הסובלים מפסוריאזיס ובעיות עור אחרות)

 

לכן החשיבות של מודעות ופיקוח על הרכיבים של מוצרי הטיפוח רלוונטית לכולנו. הרי כולנו משתמשים במוצרי טיפוח מידי יום וחלקם באותו מקום בגוף כל כמו סבונים, שמפו, דאודורנט, קרמים לגוף ועוד.

מהי רוקחות טבעית אמיתית וכיצד ניתן לזהות אותה?

רשימת מרכיבים מלאה

ברוקחות טבעית אמיתית כל חומרי הגלם צריכים להיות בריאים לא רק המיצוי בסוף הרשימה. פעמים רבות אנו נתקלים במוצרי רוקחות טבעית עם "מיצוי רימונים" אבל כשמסתכלים על התווית רואים רשימה ארוכה של כימיקלים חלקם בעייתים מאוד. לכן חשוב לא להתרשם מהכותרות אלא להתאמץ ולקרוא את התווית.

ללא חומרים משמרים

כל חומר משמר תפקידו למנוע התפתחות חיידקים ועובשים לכן בסופו של דבר הוא רעל ואלרגן ומשום כך בשנים האחרונות עלתה המודעות להפחתת פרבנים בקוסמטיקה ואף חלקם נאסרו לשימוש. הצורך של יצרני הקוסמטיקה בחומרים משמרים דוחף פיתוח של חומרים משמרים חדשים כמו למשל אורז שעובר עשרות תגובות כימיות על מנת ליצור חומר משמר "טבעי" עדין הוא רעל ואלרגן המיועד לחסל את האפשרות שהמוצר יתקלקל לכן אין מה להתלהב אם המוצר שלכם מכיל "חומר משמר מאורז".

 

ללא חומרים מבשמים סינטטיים

רוקחות טבעית נקייה מחומרי ריח סינטטים. 20% מהאוכלוסיה רגישה לריחות בעיקר סינטטיים. ברוקחות טבעית אמיתית משתמשים רק בשמנים אתריים ובמיצויי צמחים ללא כימיקלים מאוד קשים ובעייתים לבריאות הקיימים בחומרי ריח סינטטיים.

 

רוקחות טבעית היא גם קוסמטיקה אקולוגית

רוקחות טבעית היא מהטבע ולמען הטבע זו קוסמטיקה אקולוגית שפוגעת באופן מינימלי האפשרי בסביבה

חומרי הגלם של הקוסמטיקה הטבעית נלקחים  מהטבע כאשר רובם היו בשימוש לאורך שנים ארוכות על ידי בני האדם ואנחנו מכירים את תכונותיהם המיטיבות לאורך שנים רבות כמו שמן זית, חמאת שיאה ושמנים ארומטים לכן במוצרים אלו אי צורך בביצוע ניסיונות בבעלי-חיים – ברוב מדינות העולם כבר קיים איסור על שימוש בניסיונות בבעלי-חיים ולכן בכל העולם בשנים האחרונות לא מבצעים ניסיונות בבעלי חיים למוצרי קוסמטיקה, חשוב לראות שהחברות מתחייבות לכך.( מלבד סין שמחייבת עריכת ניסיונות בבעלי חיים עבור מוצרי קוסמטיקה).

ייצור מפוקח עם עמידה בתקנים וברגולציה 

כדי להבטיח שהמוצרים בטוחים לשימוש אין די בכך שהם טבעיים גם רכיבים טבעיים עלולים להיות ארלגנים וגם מסוכנים אם הם אינם במינונים המתאימים ובאופן השימוש במתאים לכן גם בתחום הקוסמטיקה הטבעית יש חשיבות לעמידה בתקן – רוקחות טבעית צריכה לעמוד בתקני משרד הבריאות ולהיות מיוצרת בתנאי ייצור נאותים (GMP) על מנת להבטיח שהמוצרים בטוחים לשימוש. קריאה באינטרנט ורוקחות ביתית בלי פיקוח ובקרה עלולים ניתן לייצר מוצרים לא טובים ואף מסוכנים עקב מחוסר בידע והבנה עמוקה של רכיבי המוצר. כמובן בזמן הקרוב יהיה ניתן לרשום בדיוק על כל מוצר כמה אחוז מחומרי הגלם טבעיים לפי התקן החדש ISO-16128.

לבנדר רוקחות טבעית

לבנדר – רוקחות טבעית מפתחים, מייצרים ומשווקים מוצרי קוסמטיקה 100% טבעיים מ- 2007 כשהמטרה לתת אפשרות לשימוש ברוקחות טבעית לחלוטין לכל המשפחה (כל מוצרי לבנדר מכילים 100% חומרים ממקור טבעי לפי תקן ISO-16128). המוצרים של לבנדר ידידותיים לאדם ולסביבה, מיוצרים מחומרי גלם משובחים מכל העולם ובעיקר מישראל, כל המוצרים מיוצרים בעבודת יד מוקפדת ישראלית מקומית בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובאישור משרד הבריאות ללא כימיקלים, תוצרי נפט, ריחות סינטטיים וללא חומרים משמרים כלל . חנויות לבנדר – רוקחות טבעית. נמצאות בשרונה מרקט – תל-אביב, קניון ערים – כפר-סבא וחנות המפעל, מרכז מבקרים וסדנאות – כרכור, נעורים 54.

 

אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר לבנדר, קוסמטיקה טבעית, רוקחות טבעית וקוסמטיקה אורגנית בכתובת: https://www.lavender.co.il/ באתר תוכלו לקיים רכישה אונליין ותוכלו ללמוד רבות על רוקחות טבעית ומוצרי קוסמטיקה 100% טבעיים. תוכלו ליצור עימנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 077-2127172.