shadow

מיליוני תיירים מגיעים לרומא מדי שנה כדי לראות מקרוב את ערש תרבות המערב. בנוסף, לא חייבים לשלם כדי להיכנס לאטרקציות השוות של העיר. בואו להכיר אותם

ההיסטוריה של רומא וההשפעה שלה על תרבות המערב הופכת אותה ליעד חובה עבור מטיילים בכל הגילאים, ומסתבר שאפילו לא צריך לשלם כדי לבקר בהרבה מהאתרים השווים ביותר. אז הזמינו טיסות לרומא לכם ולבני המשפחה וקראו כאן על 5 אתרים חינמיים שאסור לפספס בביקור בבירת איטליה:

1. שער טיטוס

כמו כל שער ניצחון, גם שער טיטוס הוא מבנה מונומנטלי בצורת שער שנבנה על מנת להנציח ניצחון בקרב או במלחמה. את השער הזה הקדיש הקיסר דומיטאנוס לאחיו טיטוס בשנת 82 לספירה ובשל הניצחון על היהודים במרד הגדול שהסתיים בשנת 70.

בחלק הפנימי של השער אפשר לראות את התבליט המפורסם שמשחזר את תהלוכת הובלת השלל והביזה בירושלים, בעוד הסגנון היווני מבוטא באמצעות מבנה הפנים של הדמויות, קפלי הבד בבגדיהם והפרופורציות.

שער טיטוס עומד על תילו קרוב ל-2,000 שנה והוא ממוקם בפורום הרומאי. כתוצאה מכך, לא צריך לשלם כדי להגיע אליו ורצוי לנצל את ההזדמנות של הזמנת טיסות לרומא על מנת להסביר לילדים על ההיסטוריה המקומית של האזור.

2. קריית הותיקן

בתוך רומא גם נמצאת כידוע מדינת הותיקן, שהיא המדינה הקטנה בעולם ומקום משכנו הרשמי של האפיפיור. קריית הותיקן משתרעת על פחות ממחצית קמ"ר בתוך העיר רומא וחיים בה 1,000 איש בלבד. אפשר להגיע אליה בסיור מודרך או בתחבורה ציבורית ולהיכנס למתחם בחינם. עם זאת, יש לקחת בחשבון שהכניסה למוזיאון הותיקן כרוכה בתשלום וגם בתור ארוך מהרגיל.

האתרים החשובים בקריית הותיקן כוללים את כיכר ובזיליקת פטרוס הקדוש, ארמון ואחוזת האפיפיור וספריית הותיקן. בתוך מוזיאוני הותיקן שהכניסה אליהם היא בתשלום נפרד מוצגים הקפלה הסיסטינית שצייר מיכלאנג'לו במאה ה-16, גלריית ציורים שהוקמה בשנת 1932, אוסף אמנות דתית בת זמננו ועשרות יצירות אמנות ידועות ומפורסמות.

3. פיאצה נבונה

הכיכר המרכזית פיאצה נבונה נמצאת בליבו של האזור התיירותי ברומא. היה נבנתה על ידי ברניני עבור משפחת האפיפיור אינוקנטיוס העשירי ועל הריסות האיצטדיון של דומיטיאנוס מהמאה הראשונה (אותו אחד מהסיפור על שער טיטוס).

פיאצה נבונה מומלצת כאתר תיירותי בגלל שהיא מייצגת את אדריכלות הבארוק המאפיינת את רומא. הצורה של הכיכר אליפטית ולא עגולה, במרכזה נמצאת מזרקת ארבעת הנהרות וסביבה חנויות רבות, בתי קפה וכנסיות.

4. הפנתיאון

זהו אולי אחד האתרים הכי מפורסמים, מוכרים וידועים של רומא והעולם העתיק. אפשר להגיע לפנתיאון בהליכה מהפתח הימני של כיכר פיאצה והוא מהווה מוקד משיכה לתיירים מכל העולם. הייעוד המקורי של המבנה לא לגמרי ברור, אך משערים שהוא שימש כמקום מסגד לכל האלים באופן קולקטיבי.

הפנתיאון הוקם לראשונה תחת שלטונו של הקיסר אוגוסטוס בין 27 לפנה"ס עד 14 לספירה, וביוזמתה של איש הצבא והמדינאי מרקוס ויפסניוס אגריפה. בעת העתיקה הוא גם שימש כמקום מפגשו של הסנאט הרומאי וכיום הוא נחשב למבנה הרומי שנשמר באופן הטוב ביותר מזה כ-1,900 שנה.

5. הפארק של וילה בורגזה

לא כל התיירים מכירים את פארק וילה בורגזה שאליו מגיעים בקו A של המטרו. הכניסה לרוב חלקי הפארק היא בחינם ולאורך השבוע אפשר לראות בו מופעים, אירועים ואטרקציות.

זהו הפארק העירוני השני בגודלו ברומא והוא מתאים מאוד לבילוי עם ילדים. האזור הפופולארי של הפארק הוא המרפסת של גבעת פיצ'ו בחלק הדרום-מערבי, או הקאזינה די רפאלו (Casina di Raffaello) שבו סוסי פוני והפעלות בקיץ.

Related Posts