shadow

רדיו הוא דבר שאנשים מכירים בחלקם בצורה ממש טובה, לעומת הדור האחרון אשר יותר מורגל במוזיקה לפי דרישה ופחות בעל סבלנות אל שידורים קוליים ברדיו שגם מגיעים עם שדרן שמדבר לא מעט וגם עם פרסומות וחדשות שמפריעים אל הרצף של ההשמעה.

פעם רדיו היה מקום שאליו כולם היו נאספים לא רק כדי ליהנות ממוזיקה טובה, אלא כדי לשמוע ולשוחח על הדברים ברומו של עולם ולהתעדכן עם מבזק חדשות בכל מה שקורה בארץ ובעולם. היום? מאז שהאינטרנט הגיע הכל כבר השתנה בצורה רבה, וההשפעה ניכרת עם החזרה המחודשת של אנשים אשר יושבים להאזין לשידור רדיו כפי שהיה נהוג לפני עשרות של שנים בעבר.

איך הכל התחיל

בעידן של האינטרנט הכל זמין. יכולים לראות כל וידיאו קליפ של כל זמר בערוץ יוטיוב הפופולארי, יכולים לבדוק כל סוג של ערך בויקיפדיה ויכולים לחפש כל סוג של שירות נדרש במנוע החיפוש של גוגל שבו מבצעים שימוש עיקרי בארץ ישראל. בין כל אלה נעשה חיבור די טבעי של אדם אשר הבין כי אינטרנט הוא המקום שבו יכולים ליצור את הרדיו מחדש על ידי יצירה של שידורי רדיו מוקלטים מראש והעברתם אל המאזינים בערוצים של רדיו שם כל אדם מכל העולם יכול להאזין למה שהוא רוצה בדיוק בזמן שבו הוא התפנה לכך. השם הוא פודקאסט, וזה למעשה הרדיו החדש.

שידורי פודקאסט בישראל

מאז ששידורי הרדיו החופשיים נעשו זמינים באינטרנט, אנשים רבים החלו להוריד ולהאזין לכל הקטעים הללו עם בחירה של סוגי השידור שאליהם הם הכי מתחברים מבחינה אישית. התכנים יכולים להיות כאלה אשר לא בהכרח קשורים אל מוזיקה אלא גם כאלה אשר כוללים מידע לגבי ספורט, דת, חינוך, בריאות ולמעשה כל סוג של נושא שבו יכולים לפתח עניין ושיחה. הבעיה היחידה עם שידורים מעין אלו היא שהם היו ברובם באנגלית, דבר שהפך את החדירה אל קהל המאזינים למאוד איטית ביחס אל יתר העולם. נכון להיום יש כבר לא מעט שידורים של פודקאסט אשר קיימים בשפה העברית, וקהל מאזינים שרק הולך וגדל עם ההיכרות, המבחר והשנים.

>>> רוצים גם לייצר שידורים משלכם וגם להישמע טוב? קורס של דיבוב וקריינות היא המלצה עבורכם

איך מאזינים לרדיו החדש

לא הרבה מבינים איך בדיוק יכולים להאזין אל שידורי פודקאסט, אולם לא ממש מדובר בבעיה גדולה למצוא כמה מן השידורים היותר פופולאריים בתחום בזמן האחרון. שיטוט קצר באינטרנט יעלה את הערוצים הכי אהובים, ושם יכולים להתרשם מכל מיני קטעי שידור שאותם מעלים יוצרים בכל מיני תחומים. הקטעים הם קטעי קול שלידם מצוין את שם הפרק הספציפי שהועלה בצורה ערוכה על ידי העורך, כאשר את הקטעים הללו יכולים לשמוע במחשב האישי דרך תוכנות ייעודיות לצד אפליקציות שזמינות לכל סוג של טלפון חכם.

שידורי רדיו לפי דרישה

הפיכת הרדיו למשהו שאליו ניתן להאזין לפי דרישה יצר עניין מחודש ברדיו שהוכרז בתור מת מן הרגע שבו הווידיאו נכנס אל חייו של האדם. אנשים רבים מכל קצוות העולם מצאו את הדרך הזו בתור נוחה במיוחד על מנת להשמיע את עצמם, בעוד אחרים נהנו מהפירות של עמלם זה על ידי קבלה של תכנים קוליים ברמה מאוד גבוהה ועם מבחר מגוון שאליהם הם יכולים להתחבר בדיוק ברגע שבו הם מעוניינים בכך.

בלי המתנה לשעה מסוימת של שידור ועם האפשרות להתחבר אל קטע מסוים מכל מקום שבו נמצאים בעולם. האם זה אומר כי רדיו בשידורים המסורתיים יחלפו מן העולם? עדיין ישנם שידורים שמאוד אהובים על אנשים בארצות השונות של העולם, ואולי דווקא פודקאסט הוא מה שמחבר בין האנשים לרדיו מחדש.

Related Posts