כל מי שרוצה לעסוק בעולם הפיתוח והתכנות, באופן טבעי צריך ללמוד שפות תכנות לשם כך. זה הבסיס, שכן זה כלי העבודה של כל מתכנת ומפתח. ישנם אנשים שבוחרים ללמוד באופן עצמאי. הם עושים זאת באמצעות מדריכים וסרטונים, באמצעות תוכנות לימוד או באמצעות כלים אחרים שמאפשרים להם לשבת בבית מול המחשב וללמוד את השפה. לאחר מכן, באמצעות ניסוי וטעייה, הם רוכשים ניסיון ולומדים כיצד להתגבר על בעיות כאלה ואחרות.

אך ישנם מקרים בהם עדיף ללמוד את השפה באופן מקצועי ומסודר, קרי דרך קורס עם מרצה שיש לו ניסיון מעשי וכן ניסיון בהדרכה. מדובר על מקרים בהם השפה היא מעט יותר מורכבת וכן השימוש בה יותר נפוץ ופופולארי, ולכן היא חשובה יותר לתהליך של תכנות מוצרים טכנולוגיים שונים.

דוגמא טובה לכך היא שפת Python. מדובר על שפה שנוצרה בתחילת שנות התשעים, פותחה עם השנים וכיום היא נחשבת לאחת השפות הפופולאריות והנפוצות ביותר לשימוש, זאת למרות שתהליך הפיתוח שלה הופסק בשנת 2020. מדובר על שפה דינמית, פונקציונאלית, אשר מאפשרת לשלב בתוכה אלמנטים של שפות אחרות וכפי שנוכל לראות בהמשך, משתמשים בה לייצור ופיתוח מוצרים מסוגים שונים.

כיום אנחנו יכולים למצוא קורס Python במגוון רחב של מוסדות לימוד וכן דרך אנשי מקצוע שמכשירים את דור המתכנתים והמתכנתות הבא באופן עצמאי, בין אם זה באופן פרונטאלי ובין אם זה בלימוד אונליין דרך קורס שהם מעבירים ברשת.

מדוע משתלם להירשם לקורס Python?

בשביל להבין מדוע משתלם להירשם לקורס Python, נתייחס תחילה לאופי המוצרים בהם משתמשים בשפה זו. מדובר בשפה אשר נעשה בה שימוש במוצרים שונים של חברת גוגל, יוטיוב, וכן במוצרים הקשורים לבינה מלאכותית, בניית אתרים, ביג דאטה, כריית מידע, שרתי ענן ועוד. מדובר על מוצרים מאוד חשובים ומשמעותיים ועל כן סביר להניח שהחברות שמתעסקות בכך, יחפשו מתכנתים שלמדו את השפה באופן מקצועי ולא בלמידה עצמית.

מעבר לזה, הקורס מספק כלים מאוד משמעותיים ואיכותיים בשביל להשתמש בשפה באופן מקצועי ונכון. במסגרת הקורס מקבלים את הידע התיאורטי וכן את הידע המעשי, כולל פרויקטים שעוזרים להבין כיצד יש להשתמש בשפה בצורה נכונה, בשביל לייצר מוצרים ברמה הגבוהה ביותר.

איך בוחרים קורס בצורה נכונה?

בשביל לבחור קורס Python בצורה נכונה, יש לבחון תחילה מי הם המרצים בקורס, איזה ניסיון יש להם ומה הם מביאים אליו, וכן יש לבדוק את תוכנית הלימודים של הקורס, בשביל לוודא שאכן היא מכסה את כל הנושאים הרלוונטיים.

חשוב גם לבדוק עם אילו כלים מעשיים יוצאים מהקורס, בין אם זה בשביל למצוא עבודה בתחום ובין אם זה בשביל לפתח מוצרים וכלים שונים בעזרת שפה זו. חשוב לבדוק איזה ליווי מקבלים מהצוות במקום, אחרי שמסיימים את הקורס ויוצאים אל שוק העבודה.

 

Related Posts